Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Yapılandırma süresi uzatıldı

Birliğimizden Haberler

Yapılandırma süresi uzatıldı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları  Birliği Başkanı Beşir Köksal, 7326 sayılı yapılandırmada sürenin bir ay daha uzatıldığını söyledi. 
Sesob Başkanı Beşir Köksal, 31 Ağustos tarihinde sona eren borçların yeniden yapılandırma sürecinin 27 Ağustos  2021 tarihli ve 31581 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 4420 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması hakkında kanunda yer alan başvuru ve ilk taksit ödeme süresinin bir ay uzatıldığını ifade etti. 
Pandemi nedeniyle sıkıntı yaşayan ve borçlarını ödemekte zorlanan esnaf ve sanatkarlar için bir aylık sürenin çok önemli olduğunu dile getiren Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, yapılandırmadan faydalanmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımızın başvuru süresini iyi değerlendirmesini, başvurularını bağlı bulundukları illerdeki ilgili kurumlara yapmalarını tavsiye etti.
 Köksal, bu tür yapılandırmaların esnafa katkı sağlayacağını ve borçlarını ödemelerinde destek olacağına vurgu yaparak, esnaf ve sanatkarlara bol kazançlar diledi.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Gazeteciler Fedakarca çalışıyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (Sesob )  Başkanı Beşir Köksal , tarafsız ve objektif bir şekilde çalışan gazetecilerin Dünya Gazeteciler Gününü kutladı. 
21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, basının demokrasinin vazgeçilmezlerinden olduğunu ifade ederek, “Görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, tarafsız bir anlayışla kısıtlı imkânlara rağmen görevini yerine getiren gazetecilerin ve basın kuruluşlarının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. 
Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün  en önemli ve etkili aracıdır.  Gazeteciler ve basın kuruluşları esnaf ve sanatkarlarımızın, halklımızın sorunlarını gündeme getirilmesinde ve çözümünde, kamuoyunu bilgilendirme de  önemli bir köprü görevi üstlenmektedir. 
Kamuoyunu bilgilendirmek adına mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan, özel hayata ve kişilik haklarına saygı göstererek toplumsal bilinci ve kamu yararını gösteren, başta pandemi olmak üzere zorlu çalışma koşullarına rağmen fedakarca  mesleğini en güzel şekilde icra eden , emek harcayan  gazetecilerimizin ve basın kuruluşlarımızın  21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, vefat eden gazetecilerimize  de Allahtan rahmet diliyorum” dedi.
 
 

DEVAMI

Hizmet Vakfı Genel kurulunu yaptı

Sivas'a hizmet etmek, ilimizin ekonomik, sosyal ve kültürel turizmine katkı sağlamak amacıyla 1987 yılında kurulan Sivas Hizmet Vakfının 17. Genel Kurulu, Vali Salih Ayhan başkanlığında vakıf yönetim kurulu ve mütevelli heyet üyelerinin katılımı ile yapıldı. Genel kurula Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanımız ve Hizmet Vakfı Yönetim kurulu üyesi Beşir Köksal da katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan genel kurulda konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas Hizmet Vakfı gibi etkin kişilerin görev aldığı köklü bir vakfın daha nice yıllar şehrimize kapsamlı hizmetler yapacağına yürekten inanıyorum.” dedi.
2019-2020-2021 yılları Denetim ve Faaliyet Raporlarının okunmasının ardından, boşalan Mütevelli Heyet Üyeliklerine yeni üyelerin seçimi ile Yönetim ve Denetim Kurullarının 2 yıllığına seçimi yapıldı.
Sivas Hizmet Vakfının 17. Genel Kurulu dilek ve temenniler ile sona erdi.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret