Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sabit giderler şoför esnafını mağdur ediyor

Birliğimizden Haberler

Sabit giderler şoför esnafını mağdur ediyor

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  pandemi sürecinde şoför esnafının çok mağdur olduğunu ve giderlerini karşılayamadığını belirterek, trafik sigortası ve araç muayene ücretlerinden muaf tutulması gerektiğini söyledi. 
Bir yılı aşkın süredir Covid-19 virüs salgını nedeniyle esnaf ve sanatkarların zor durumda olduğunu , bazı meslek gruplarının dükkanlarını dahi açamadığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, okulların açık olmaması, uzaktan eğitime geçmesi ı nedeniyle de şoför esnafının da çok mağdur olduğunu ve giderlerini karşılayamadığını ifade ederek, “Pandemi de başta okul araçları olmak üzere çalışmayan araçların sürücüleri çok mağdur oldu. Kontak açamadığı için zorunlu giderlerini karşılayamadı . 
Ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren tüm esnaflarımızın müşteri kapasitesi azaldığı için geliri düştü Şoför esnafı muayene ücretlerini, araç sigortasını, vergisini,  Bağkur ve SSK ödemelerini yapmakta güçlük çekiyor  Kredi çekerek ayakta durmaya çalıştı ancak; dayanacak güçleri kalmadı. Okul servisleri ve çalışamayan araçların mağduriyeti devam ettiği için araçların zorunlu trafik  sigortası ve muayene ücretlerinden muaf tutulmalıdır. Faizsiz kredi desteği sağlanmalıdır. 
Araçlara herhangi bir yaptırım uygulanmamalıdır. Yapılacak olan bu katkılar zor durumda olan, evine ekmek götüremeyen şoför esnafımızı da rahatlatacaktır “ dedi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Danışma Merkezi Bağımlılıkla mücadele edecek

Sivas Yeşilay Derneği Şube Başkanı Mevlüt Dede, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, dernek ve danışmanlık merkezi olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Dernek başkanı Mevlüt Dede, Denetim Kurulu Başkanı İbrahim Coşkun, Sosyal Hizmet Uzmanı Esma İlhan ve Zeynep Bulut’tan oluşan heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, bağımlılıkla mücadele konusunda görüş alışverişinde bulundular.
 
Yeşilay Şube Başkanı Mevlüt Dede, Türkiye çapında yaygınlaşmaya başlayan danışmanlık merkezlerinin Sivas ilimizde de hizmet vermeye başladığını ifade ederek,“ Yeşilay Danışmanlık Merkezi olarak alkol, madde , tütün, kumar, internet, teknoloji bağımlılıklarıyla ilgili ücretsiz olarak destek veriyoruz. Bizleri 115 danışma hattımızdan arayan veya merkezimize http://www.yedam.org.tr/ adresi üzerinden başvuran tüm bağımlılara gerek ilaç gerekse de tedavileri konusunda ücretsiz olarak destek oluyoruz. Bağımlı olup ta kurtulmak isteyen vatandaşlarımızı da merkezimize bekliyoruz. Bizlere vermiş olduğunuz desteğiniz için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
 
Yeşilay’ın sağlık açısından önemli bir teşkilat olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, madde bağımlılığından kurtulması  için Danışmanlık Merkezinin Sivas’ta da faaliyete geçmesinin anlamlı olduğunu vurgulayarak, esnaf teşkilatı olarak gerekli desteği vereceklerini ifade etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksal,  Yeşilay Derneği Başkanlığına seçilen Mevlüt Dede’ye de yeni görevinde başarılar diledi.
 
 
 

DEVAMI

Trabzon Esob Başkanından Sesob Başkanına ziyaret

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Kara, başkan vekili Mustafa Özceler, Trabzon Madeni İşler Teknik Makine Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Pehlivan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek bir süre sohbet etti
Esnaf teşkilatı hakkında görüş alışverişinde bulunan Trabzon Esob Başkanı metin Kara, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini , Birlik Başkanı Beşir Köksal'ı çok sevdiklerini ifade ederek, hizmetlerinden dolayı Köksal'a teşekkür etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksali ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ziyareti asınadan Trabzon Esob Başkanı Metin Kara'ya Sivas el sanatlarından bıçak seti hediye etti. 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret