Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Pandemi nedeniyle elektrik ve doğalgaza indirim şart

Birliğimizden Haberler

Pandemi nedeniyle elektrik ve doğalgaza indirim şart

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, soğuk havaların  kendini hissettirmeye başladığı bu günlerde, elektrik ve doğalgaza yapılan zamların hem esnafın hem de vatandaşların cebini yaktığını söyledi. 
Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yaşanan pandemi nedeniyle esnafın ve vatandaşların zor durumda olduğunu , bu süreçte elektrik ve doğalgaza yapılan zamların vatandaşları zorlayacağını belirterek, “Zor bir süreçten geçiyor,. Bu süre içerisinde elektrik ve doğalgaza yaklaşık yüzde 30 civarında zam yapılması faturalara da yansımaya başladı. Yaşanan süreçten etkilenen esnaflarımız ve vatandaşlarımız kış aylarında zor durumda kalacak ve faturaları ödemekte zorlanacaktır.  Vatandaşların önemli giderlerinin başında elektrik ve doğalgaz gelmektedir. Her zaman  en temel ihtiyacımız olan elektrik ve doğalgazın kullanımı  daha da artacaktır. 
Bu giderlerin karşılanmasında devletimiz esnafımıza ve vatandaşlarımıza yardımcı olmalı ve bu süreci zorlanmadan birlikte ve kolaylıkla geçirmelidir.
Esnaflarımız ve vatandaşlarımız pandeminin arttığı bu günlerde önemli gider kalemi olan elektrik ve doğalgazda acilen indirime gidilerek bu süreci rahat geçirebilmelidir. ”dedi.
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, soğuk havaların başlaması ve  elektrik ve doğalgaz kullanımını da artıracağını hatırlatarak, pandemi sürecinde esnafın kazancının düştüğünü, birçok sektörde kira başta olmak üzere giderlerini karşılayamadığını hatırlatarak, kış aylarında zorluk yaşamaması ve mağdur olmaması için   her kesimin ihtiyacı olan elektrik ve doğalgaza indirim yapılması gerektiğini kaydetti.
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Gazeteciler Fedakarca çalışıyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (Sesob )  Başkanı Beşir Köksal , tarafsız ve objektif bir şekilde çalışan gazetecilerin Dünya Gazeteciler Gününü kutladı. 
21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, basının demokrasinin vazgeçilmezlerinden olduğunu ifade ederek, “Görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, tarafsız bir anlayışla kısıtlı imkânlara rağmen görevini yerine getiren gazetecilerin ve basın kuruluşlarının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. 
Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün  en önemli ve etkili aracıdır.  Gazeteciler ve basın kuruluşları esnaf ve sanatkarlarımızın, halklımızın sorunlarını gündeme getirilmesinde ve çözümünde, kamuoyunu bilgilendirme de  önemli bir köprü görevi üstlenmektedir. 
Kamuoyunu bilgilendirmek adına mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan, özel hayata ve kişilik haklarına saygı göstererek toplumsal bilinci ve kamu yararını gösteren, başta pandemi olmak üzere zorlu çalışma koşullarına rağmen fedakarca  mesleğini en güzel şekilde icra eden , emek harcayan  gazetecilerimizin ve basın kuruluşlarımızın  21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, vefat eden gazetecilerimize  de Allahtan rahmet diliyorum” dedi.
 
 

DEVAMI

Hizmet Vakfı Genel kurulunu yaptı

Sivas'a hizmet etmek, ilimizin ekonomik, sosyal ve kültürel turizmine katkı sağlamak amacıyla 1987 yılında kurulan Sivas Hizmet Vakfının 17. Genel Kurulu, Vali Salih Ayhan başkanlığında vakıf yönetim kurulu ve mütevelli heyet üyelerinin katılımı ile yapıldı. Genel kurula Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanımız ve Hizmet Vakfı Yönetim kurulu üyesi Beşir Köksal da katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan genel kurulda konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas Hizmet Vakfı gibi etkin kişilerin görev aldığı köklü bir vakfın daha nice yıllar şehrimize kapsamlı hizmetler yapacağına yürekten inanıyorum.” dedi.
2019-2020-2021 yılları Denetim ve Faaliyet Raporlarının okunmasının ardından, boşalan Mütevelli Heyet Üyeliklerine yeni üyelerin seçimi ile Yönetim ve Denetim Kurullarının 2 yıllığına seçimi yapıldı.
Sivas Hizmet Vakfının 17. Genel Kurulu dilek ve temenniler ile sona erdi.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret