Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Özü de Sözü de dürüst siyasetçiydi

Birliğimizden Haberler

Özü de Sözü de dürüst siyasetçiydi

Sivas Esnaf ve Sanatkaralar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, BBP eski Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve birlikte şehit olan arkadaşlarını ölümünün 12. Yılında rahmet ve şükranla yad ettiklerini söyledi. 
Sesob Başkanı Köksal,” Sivas’ımızın ve ülkemizin değerli siyasetçisi olan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, kişiliği ve siyasi kimliği ile dürüst bir insandı. Şarkışla ilçesinde doğan ve hayatı hep mücadeleyle geçen değerli hemşerimiz, vatan, millet ve memleket sevdalısı, mütevazi bir liderdi.
Siyasetçi olmasına rağmen Sivas’ı, hemşerilerini, dostlarını ve bizleri hiçbir zaman unutmadı. Her fırsatta Sivas’a gelir, büyüklerini ziyaret ederdi. Gerek milletvekilliği yaptığı dönemde gereksede diğer zamanlarda ilimize geldiği zaman mutlaka teşkilatımızı ziyaret eder, fikirlerimizi alır, esnafının derdini dinler, sorunların çözümünde bizlere yardımcı olurdu. 
Esnafımın sorunları olduğu zaman anında rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu başkanımıza ulaşır ve sorunları iletirdik. Yaşamı boyunca davasına sadık olan , dürüstlüğünden  taviz vermeyen gönül insanı hemşerimizi rahmetle yad ediyorum.
Rahmeti hemşerimiz sevilen bir insandı. Buna Hacca gittiğim zaman da şahit oldum. Hac farizasını yerine getirirken Medine’de bir alışveriş sırasında yanıma Adanalı olduğunu söyleyen bir vatandaş geldi. Sivaslı olduğumu yaka kartımda görünce bana sarıldı ve dedi ki; “Amca gelde sana bir sarılayım. Sen rahmetli Muhsin Başkanımızın memleketindensin. Muhsin Yazıcıoğlu başkanımızın kokusunu hissedeyim” dedi. Bu vatandaşın hareketi  beni de çok duygulandırmıştı” dedi.
         Köksal, “ 25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş Mitinginin ardından Göksun ilçesi yakınlarında Keş dağında helikopterin düşmesi  sonucu rahmetli olan  BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte,   gazeteci İsmail Güneşe ,  eski il başkanı Erhan Üstündağ’a, Yüksel Yancı’ya, Murat Çetinkaya ve pilot Kaya İstektepe’ye  Allahtan rahmet diliyorum” ifadesine yer verdi.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Danışma Merkezi Bağımlılıkla mücadele edecek

Sivas Yeşilay Derneği Şube Başkanı Mevlüt Dede, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, dernek ve danışmanlık merkezi olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Dernek başkanı Mevlüt Dede, Denetim Kurulu Başkanı İbrahim Coşkun, Sosyal Hizmet Uzmanı Esma İlhan ve Zeynep Bulut’tan oluşan heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, bağımlılıkla mücadele konusunda görüş alışverişinde bulundular.
 
Yeşilay Şube Başkanı Mevlüt Dede, Türkiye çapında yaygınlaşmaya başlayan danışmanlık merkezlerinin Sivas ilimizde de hizmet vermeye başladığını ifade ederek,“ Yeşilay Danışmanlık Merkezi olarak alkol, madde , tütün, kumar, internet, teknoloji bağımlılıklarıyla ilgili ücretsiz olarak destek veriyoruz. Bizleri 115 danışma hattımızdan arayan veya merkezimize http://www.yedam.org.tr/ adresi üzerinden başvuran tüm bağımlılara gerek ilaç gerekse de tedavileri konusunda ücretsiz olarak destek oluyoruz. Bağımlı olup ta kurtulmak isteyen vatandaşlarımızı da merkezimize bekliyoruz. Bizlere vermiş olduğunuz desteğiniz için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
 
Yeşilay’ın sağlık açısından önemli bir teşkilat olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, madde bağımlılığından kurtulması  için Danışmanlık Merkezinin Sivas’ta da faaliyete geçmesinin anlamlı olduğunu vurgulayarak, esnaf teşkilatı olarak gerekli desteği vereceklerini ifade etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksal,  Yeşilay Derneği Başkanlığına seçilen Mevlüt Dede’ye de yeni görevinde başarılar diledi.
 
 
 

DEVAMI

Trabzon Esob Başkanından Sesob Başkanına ziyaret

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Kara, başkan vekili Mustafa Özceler, Trabzon Madeni İşler Teknik Makine Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Pehlivan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek bir süre sohbet etti
Esnaf teşkilatı hakkında görüş alışverişinde bulunan Trabzon Esob Başkanı metin Kara, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini , Birlik Başkanı Beşir Köksal'ı çok sevdiklerini ifade ederek, hizmetlerinden dolayı Köksal'a teşekkür etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksali ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ziyareti asınadan Trabzon Esob Başkanı Metin Kara'ya Sivas el sanatlarından bıçak seti hediye etti. 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret