Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Hayır sahibinden örnek davranış

Birliğimizden Haberler

Hayır sahibinden örnek davranış

Belediye Başkan Vekili de olan meclis üyesi Turan Topgülün annesi hayır sahibi Gülbeyaz Topgül, Sivas'ta yapımı devam eden Merkez Camii ve Külliyesi 500 bin TL maddi yardımda bulundu. 
68 yaşındaki Gülbeyaz Topgül biriktirdiği bir miktar parayı Sivas kent meydanında yapımına başlanan Merkez Camii ve Külliyesine bağışlanmak üzere Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgine, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı  Beşir Köksala makbuz karşılığında teslim etti  .
Mevlana Mahallesinde ikamet eden 68 yaşındaki Gülbeyaz Topgül kent meydanında yapımına başlanan Merkez camii ve Külliyesine yardımda bulunmak için yaklaşık bir yıl önce niyet etti. Ancak yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle tedaviye başlayan ve geçtiğimiz haftalarda ameliyat olan hayırsever Topgül , bağışını bir türlü teslim edemedi  Hastalığı nedeniyle ayağa kalkamayan Topgül bağışını Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgine teslim etmek istemesi üzerine Başkan Bilgin, Merkez Camii ve Külliyesi Yaptırma ve  Yaşatma Derneği Başkanı Beşir Köksal ve muhasibi Ali Kılıç ile birlikte Gülbeyaz Topgülü evinde ziyaret etti.
Topgül biriktirdiği bir miktar nakit para ile emekli maaşı ve dükkan kiralarını da birleştirerek 500  bin TL nakdi yardımı Başkan Bilgine ve Cami Derneği Başkanı Beşir Köksala makbuz karşılığında teslim etti. 
Daha önce de Paşabahçe de camii yapımında önemli katkı sağlayan Hasta yatağında bile hayır yapan ve Hayırsever Gülbeyaz Topgül,”Merkez caminin yapımına başlandıktan sonra “Çorbada Benim de Tuzun” olsun istedim. Rahatsızlığım nedeniyle parayı daha önce teslim edecektim ama bu güne nasip olsun. Rabbim sağlık verdiği sürece yardım yapmaya devam edeceğim. Rabbim hayrımızı kabul eylesin. İmkanı olanların da yapımı devam eden camiye yardım yapmasını arzu ediyorum” dedi. 
 
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Merkez Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Beşir Köksal, hayır sahibi olan ve hasta yatağında bile hayır yapmak için fedakarlık gösteren Gülbeyaz Topgüle teşekkür etti.
 
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Gazeteciler Fedakarca çalışıyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (Sesob )  Başkanı Beşir Köksal , tarafsız ve objektif bir şekilde çalışan gazetecilerin Dünya Gazeteciler Gününü kutladı. 
21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, basının demokrasinin vazgeçilmezlerinden olduğunu ifade ederek, “Görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, tarafsız bir anlayışla kısıtlı imkânlara rağmen görevini yerine getiren gazetecilerin ve basın kuruluşlarının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. 
Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün  en önemli ve etkili aracıdır.  Gazeteciler ve basın kuruluşları esnaf ve sanatkarlarımızın, halklımızın sorunlarını gündeme getirilmesinde ve çözümünde, kamuoyunu bilgilendirme de  önemli bir köprü görevi üstlenmektedir. 
Kamuoyunu bilgilendirmek adına mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan, özel hayata ve kişilik haklarına saygı göstererek toplumsal bilinci ve kamu yararını gösteren, başta pandemi olmak üzere zorlu çalışma koşullarına rağmen fedakarca  mesleğini en güzel şekilde icra eden , emek harcayan  gazetecilerimizin ve basın kuruluşlarımızın  21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, vefat eden gazetecilerimize  de Allahtan rahmet diliyorum” dedi.
 
 

DEVAMI

Hizmet Vakfı Genel kurulunu yaptı

Sivas'a hizmet etmek, ilimizin ekonomik, sosyal ve kültürel turizmine katkı sağlamak amacıyla 1987 yılında kurulan Sivas Hizmet Vakfının 17. Genel Kurulu, Vali Salih Ayhan başkanlığında vakıf yönetim kurulu ve mütevelli heyet üyelerinin katılımı ile yapıldı. Genel kurula Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanımız ve Hizmet Vakfı Yönetim kurulu üyesi Beşir Köksal da katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan genel kurulda konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas Hizmet Vakfı gibi etkin kişilerin görev aldığı köklü bir vakfın daha nice yıllar şehrimize kapsamlı hizmetler yapacağına yürekten inanıyorum.” dedi.
2019-2020-2021 yılları Denetim ve Faaliyet Raporlarının okunmasının ardından, boşalan Mütevelli Heyet Üyeliklerine yeni üyelerin seçimi ile Yönetim ve Denetim Kurullarının 2 yıllığına seçimi yapıldı.
Sivas Hizmet Vakfının 17. Genel Kurulu dilek ve temenniler ile sona erdi.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret