Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ak Parti Genel Başkan yardımcısından Sesoba ziyaret

Ak parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili  Vedat Demiröz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti 
Ak Parti İl Kongresinin ardından Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, İl Başkanı Hakan Aksu, ilçe başkanı M. Burak Kuruçay, Kadın Kolları Başkanı  Arzu Polat, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ve parti yöneticileri ile birlikte Sesob’a ziyarette bulunan Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Birlik Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.
Esnaf teşkilatının çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra esnafın durumunu da anlatan Sesob Başkanı Beşir Köksal, pandemi sürecinde esnafın çok mağdur olduğunu, özellikle kapalı olan kahveci, okul servisi, kantinci, kırtasiyeci, eğlence yerleri ve halk otobüsçüsü esnafların mağduriyetinin devam ettiğini söyledi. 
Devlet desteğinin yanısıra Valilik ve Belediyenin de esnafa nakdi desteği olduğunu bu desteğin esnafa katkı sağladığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığı ile verilen kredi faizlerinin yüzde 4.5 oranından 8.5 oranına yükseldiğini ,bunun da zor durumda olan esnafı mağdur ettiğini vurgulayarak, “Esnaf ve Sanatkarlarımız pandemiden dolayı çok zor durumdadır. Bu süreçte esnaflarımız kredi çekerek ayakta durmaya çalışmaktadır. Alınan kredilerin ödeme günleri geldi ve esnafımız ödemekte zorlanmaktadır. Kredileri vadesi uzatılmalıdır. Faiz oranları da tekrar aşağı çekilmelidir. Emekli Esnafın maaşları çok düşük olduğu için geçinmekte zorlanmaktadır” dedi.
Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Yalman ise , halk otobüsü ve servisçi esnafının mağduriyetini dile getirerek, halk otobüslerinin yolcu sayısının düştüğünü, işçi ve diğer giderlerini karşılayamadıklarını, kredilerini ödemekte zorlandıklarını belirterek mağduriyetlerini dile getirdi.
 
Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Yıldız ise çeki dönen esnafların mağduriyetini dile getirerek sicil affına gidilerek düzeltilmesini, yüzde 10’a düşen kira stopajının da kalıcı hale getirilmesini talep etti. 
Esnafın sorunlarını dinleyen Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz,  talepleri MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğini söyledi. 
Sivas’ın yatırımlar ve teşvikler konusunda şanslı bir olduğunu vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı Demiröz, daha fazla yatırım , Demirağ OSB ve Teşvik konusunda Ak parti olarak desteklerinin devam edeceğini belirterek, Sesob Başkanı Köksal’a teşekkür etti.
 

DEVAMI

Annelerimizin değerini ve kıymetini bilelim

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, annelerin toplumun temel taşı olduğunu belirterek,, sevgi ve hoşgörü kaynağı olan Annelerin günlerini kutladı. 
Anneler günü nedeniyle bir açıklama yapan Sesob Başkanı Beşir Köksal, Annelerimizin hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını, bütün zorluklara boyun eğdiğini, huzur kaynağımız, olduğunu belirterek, “Güçlü aile bağlarının ve sevgi dolu toplumun oluşmasında annelerimden aldığımız eğitim ve terbiye oldukça önemlidir.
Karşılıksız sevmenin yegane temsilcileri olan annelerin, geleceğimiz açısından en önemli manevi kaynaklarımızdan bir tanesidir. Her türlü zorluklara , sıkıntılara sabırla göğüs gererek  bizleri yetiştiren, ailelerimize , gerektiğinde ülkesine her koşulda sahip çıkan annelerimiz toplumumuzun da temel taşıdır.
 Yeryüzündeki en kutsal görevi üstlenen annelerimiz, karşılıksız sevgi, bitmeyen özveri, sınırsız hoşgörü ve mutluluk kaynağımızdır. Yaşamımızın ilk anından başlayarak sevgi ve şefkatini bizlerden esirgemeyen, en zor anlarımızda bize güç veren annelerimiz yerleri asla doldurulamayacak en değerli varlıklarımızdır.
             Dünyaya getirdiği çocuğuna sınırsız sevgisinin yanı sıra her zaman gereksinim duyacağı manevi değerleri kazandırarak kişiliğinin oluşmasını sağlayan anneler, sorumluluklarının bilincinde yetişkinler olarak bizleri yaşama hazırlamaktadır. Bu yönüyle annelerin, bireylerin oluşturduğu toplumun bilinçlendirilmesindeki rolleri de büyük önem taşımaktadır. Bizi dünyaya getiren, ilk adımlarımızı attıran, hayata hazırlayan ve bizi bizden fazla düşünen en değerli varlıklarımız olan başta şehit annelerimiz olmak üzere annelerimizin bu özel ve müstesna gününü kutluyorum. Ne mutlu annesi sağ olupta annesine hizmet eden evlatlara” dedi.           
Sivas ESOB  Başkanı Köksal, yanlarında huzur bulduğumuz ve sevgisini hiçbir zaman değişmeyeceğimiz annelerin değerinin ve kıymetinin bilinmesi gerektiğini, onlara sevgi ve saygılı göstermenin en temel vazifemiz olduğunu da  sözlerine ekledi

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret