Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Esnafın sorunu bizim sorunumuzdur

Birliğimizden Haberler

Esnafın sorunu bizim sorunumuzdur

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek , Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir köksalı ziyaret ederek. Esnafın sorunları hakkında bilgi aldı.
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Sivas’a gelen MHP Sivas milletvekili Ahmet Özyürek , esnaf ziyaretlerinin ardından İl Başkanı Özkan Turan Navruz, ilçe başkanı Turan Gazi Yalçındağ,  Ülkü Ocakları İl Başkanı Rıfat Kalkan ve parti yöneticileriyle birlikte Sesob Başkanı Beşir Köksalı ziyaret etti. 
Pandemi nedeniyle esnafın zor durumda olduğunu desteklerle ayakta durmaya çalıştığını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Ülke genelinde yaşanan salgın sürecinde esnaflarımız dükkanlarını kapatarak çok mağdur oldu. Borçlarını ve girdi maliyetlerini karşılayamadığı için zor durumda kaldı. Yapılan desteklerle bir nebze de olsa ayakta kalmaya çalıştı. Esnaflarımız için iki grup halinde hibe desteği çıktı. Bu desteklerden gerek nace kotları gerekse de farklı sorunlar nedeniyle çok sayıda esnafımız faydalanmamaktadır. Yapılan desteklerden esnaflarımız mutlaka faydalanmalıdır” dedi
 
Bir buçuk yılı aşkın süredir esnaf ve sanatkarların özellikle eğlence yerlerinin kapalı olduğunu bu nedenle de sermayesi kalmadığını dile getiren Köksal, esnaf ve sanatkarlara 50 bin lira ile 100 bin lira arasında bir yıl ödemesiz 3 yıl vadeli faizsiz kredi desteği verilmesini , kahvehanelerde oyun oynatılmasını , esnafa desteğin devam etmesini  talep etti..
Köksal, esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen, sorunlarını meclise taşıyacak olan MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek’e ve parti yöneticilerine de teşekkür etti. 
Dünya genelinde yaşanan salgın sonrasında esnafın mağdur olduğunu ve sorunlarını gündeme geçirmeye çalıştıklarını ifade  eden MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, esnafların sorunlarını birkez daha mecliste gündeme getireceğini söyledi.
Milletvekili Özyürek, esnaf ve sanatkarların sorunlarıyla ilgili bir çalışma yapması ve rapor hazırlaması için MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz’a talimat verdi. 
 Milletvekili  Özyürek, Sesob Başkanı Beşir Köksal tarafından gündeme getirilen sorunlar ve esnafa desteklerle ilgili TBMM ‘de konuşma yaparak esnafın mağduriyetini dile getireceğini de sözlerine ekledi  
Milletvekili Ahmet Özyürek, geçtiğimiz aylarda oğlu rahmetli olan Sesob Başkanı Beşir Köksala taziyede de bulunarak başsağlığı diledi.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Danışma Merkezi Bağımlılıkla mücadele edecek

Sivas Yeşilay Derneği Şube Başkanı Mevlüt Dede, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, dernek ve danışmanlık merkezi olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Dernek başkanı Mevlüt Dede, Denetim Kurulu Başkanı İbrahim Coşkun, Sosyal Hizmet Uzmanı Esma İlhan ve Zeynep Bulut’tan oluşan heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, bağımlılıkla mücadele konusunda görüş alışverişinde bulundular.
 
Yeşilay Şube Başkanı Mevlüt Dede, Türkiye çapında yaygınlaşmaya başlayan danışmanlık merkezlerinin Sivas ilimizde de hizmet vermeye başladığını ifade ederek,“ Yeşilay Danışmanlık Merkezi olarak alkol, madde , tütün, kumar, internet, teknoloji bağımlılıklarıyla ilgili ücretsiz olarak destek veriyoruz. Bizleri 115 danışma hattımızdan arayan veya merkezimize http://www.yedam.org.tr/ adresi üzerinden başvuran tüm bağımlılara gerek ilaç gerekse de tedavileri konusunda ücretsiz olarak destek oluyoruz. Bağımlı olup ta kurtulmak isteyen vatandaşlarımızı da merkezimize bekliyoruz. Bizlere vermiş olduğunuz desteğiniz için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
 
Yeşilay’ın sağlık açısından önemli bir teşkilat olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, madde bağımlılığından kurtulması  için Danışmanlık Merkezinin Sivas’ta da faaliyete geçmesinin anlamlı olduğunu vurgulayarak, esnaf teşkilatı olarak gerekli desteği vereceklerini ifade etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksal,  Yeşilay Derneği Başkanlığına seçilen Mevlüt Dede’ye de yeni görevinde başarılar diledi.
 
 
 

DEVAMI

Trabzon Esob Başkanından Sesob Başkanına ziyaret

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Kara, başkan vekili Mustafa Özceler, Trabzon Madeni İşler Teknik Makine Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Pehlivan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek bir süre sohbet etti
Esnaf teşkilatı hakkında görüş alışverişinde bulunan Trabzon Esob Başkanı metin Kara, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini , Birlik Başkanı Beşir Köksal'ı çok sevdiklerini ifade ederek, hizmetlerinden dolayı Köksal'a teşekkür etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksali ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ziyareti asınadan Trabzon Esob Başkanı Metin Kara'ya Sivas el sanatlarından bıçak seti hediye etti. 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret