Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Esnafın sermayesi bitti

Birliğimizden Haberler

Esnafın sermayesi bitti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , hibe desteğinde yer alamayan esnaf ve sanatkarların mağduriyetini ve esnafın sorunlarını Ankara’ya taşıdı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan hibe desteğinde bazı esnaf gruplarının yer almadığını, bu nedenle de mağdur olduklarını belirterek, Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan ve TESK Genel Başkanı Bendevi Palandökeni ziyaret ederek, esnafın mağduriyetini dile getirdi. 
Pandemi sürecinde esnafların yaşadıkları sorunları ve sıkıntıları yapmış olduğu ziyaretlerde gündeme getiren Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, İki grup halinde yapılacak olan 3 bin ve 5 bin liralık hibe desteğinin esnaf için çok önemli olduğunu belirterek, bazı esnaf gruplarının bu destekten faydalanamadıklarını ve mağdur olduklarını söyledi.
 
Covid-19 salgınından en fazla esnaf ve sanatkarların zarar gördüğünü, yaklaşık 1.5 yıldır sıkıntı çektiklerini dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Esnaf ve sanatkarlarımın zor ve sıkıntılı olduğu bir dönemde yapılan bu destekler elbette çok önemlidir.  3 bin lira ve 5 bin liralık maddi destek esnafımıza can suyu olacaktır. Ancak açıklanan destek paketinde farklı sektörlerden bazı esnaf gruplarımız mağdur edilmiştir. Bazı meslek gruplarımız da nace kotlarından kaynaklı olarak sıkıntı yaşamaktadır.
 
Gerek Nace kodlarından kaynaklanan sıkıntılar gerekse de sıkıntı yaşamasına rağmen zor durumda olan hibe desteğinin dışında kalan  esnaf ve sanatkarlarımız da bu özel hibe desteğinden faydalanmalıdır. Esnaflarımızın  pandemi sürecinden kurtulabilmesi ve eski günlerine tekrar kavuşabilmeleri için devlet desteğine ihtiyacı vardır. Sayın Genel Başkanımız Bendevi Palandöken   Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüzden sorunlarımızı birkez daha gündeme getirmesini ve esnaflarımızın desteklerden faydalanmalarını talep ediyoruz” dedi. 
ESNAFIMIZA KREDİ  DESTEĞİ VERİLMELİ 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Genel Müdür Necmettin Erkan ve Genel Başkan Bendevi Palandökene, esnaf ve sanatkarlarının karşılaştıkları sorunlar ve sıkıntılar hakkında bilgi verdi. Esnafın iş yapamadığını ve sermayesinin bittiğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, esnaflara 50 bin lira ile 100 bin lira arasında bir yıl ödemesiz 3 yıl vadeli faizsiz kredi desteği verilmesini talep etti.
Köksal, Esnaf ve sanatkarlara desteğinden dolayı başta cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tesk Genel Başkanı sayın Bendevi Palandökene, Ticaret Bakanı sayın Mehmet Muş’a, Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü sayın Necmettin Erkan’a teşekkür etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Danışma Merkezi Bağımlılıkla mücadele edecek

Sivas Yeşilay Derneği Şube Başkanı Mevlüt Dede, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, dernek ve danışmanlık merkezi olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Dernek başkanı Mevlüt Dede, Denetim Kurulu Başkanı İbrahim Coşkun, Sosyal Hizmet Uzmanı Esma İlhan ve Zeynep Bulut’tan oluşan heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, bağımlılıkla mücadele konusunda görüş alışverişinde bulundular.
 
Yeşilay Şube Başkanı Mevlüt Dede, Türkiye çapında yaygınlaşmaya başlayan danışmanlık merkezlerinin Sivas ilimizde de hizmet vermeye başladığını ifade ederek,“ Yeşilay Danışmanlık Merkezi olarak alkol, madde , tütün, kumar, internet, teknoloji bağımlılıklarıyla ilgili ücretsiz olarak destek veriyoruz. Bizleri 115 danışma hattımızdan arayan veya merkezimize http://www.yedam.org.tr/ adresi üzerinden başvuran tüm bağımlılara gerek ilaç gerekse de tedavileri konusunda ücretsiz olarak destek oluyoruz. Bağımlı olup ta kurtulmak isteyen vatandaşlarımızı da merkezimize bekliyoruz. Bizlere vermiş olduğunuz desteğiniz için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
 
Yeşilay’ın sağlık açısından önemli bir teşkilat olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, madde bağımlılığından kurtulması  için Danışmanlık Merkezinin Sivas’ta da faaliyete geçmesinin anlamlı olduğunu vurgulayarak, esnaf teşkilatı olarak gerekli desteği vereceklerini ifade etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksal,  Yeşilay Derneği Başkanlığına seçilen Mevlüt Dede’ye de yeni görevinde başarılar diledi.
 
 
 

DEVAMI

Trabzon Esob Başkanından Sesob Başkanına ziyaret

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Kara, başkan vekili Mustafa Özceler, Trabzon Madeni İşler Teknik Makine Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Pehlivan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek bir süre sohbet etti
Esnaf teşkilatı hakkında görüş alışverişinde bulunan Trabzon Esob Başkanı metin Kara, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini , Birlik Başkanı Beşir Köksal'ı çok sevdiklerini ifade ederek, hizmetlerinden dolayı Köksal'a teşekkür etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksali ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ziyareti asınadan Trabzon Esob Başkanı Metin Kara'ya Sivas el sanatlarından bıçak seti hediye etti. 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret