Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Esnafımıza can suyu kredileri verilmeli

Birliğimizden Haberler

Esnafımıza can suyu kredileri verilmeli

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek esnafların sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi. 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı yönetim kurulu üyeleriyle ziyaret ederek, esnafın sorunları hakkında istişarede bulunan BBP İl Başkanı Uğur Bulut, esnafın sorunlarını sürekli gündeme getiren Sesob Başkanı Beşir Köksala teşekkür etti. 
Pandemi sürecinde esnafın çok mağdur olduğunu ve zor durumda kaldığını ifade eden BBP İl Başkanı Bulut, “Siyasi parti olarak esnaf teşkilatımızı ziyaret ederek değerli Birlik Başkanımız sayın Beşir Köksal’dan esnafın sorunlarıyla ilgili bilgi aldık. Başkanımız her zaman ve her yerde esnafın yaşadıkları sorunları ve sıkıntıları gündeme getiriyor. Bizlerde Büyük Birlik Partisi olarak sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret ederek sorunlarını dinliyoruz. Bu sorunları da rapor haline getirerek genel merkezimize ileteceğiz. Başkanım esnafa faizsiz  can suyu kredileri verilmesini talep etti. Gerçekten doğru ve yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum. Esnafımızın sermayesi bittiği için alacağı kredi ile dükkanlarının giderini karşılamalı, borçlarını ödemelidir. Bizleri misafir ettiği ve esnafın sorunlarını gündeme getirdiği için değerli büyüğümüz Beşir başkanımıza  teşekkür ediyoruz” dedi. 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise salgın sürecinde mağduriyet yaşayan esnaf ve sanatkarların zor durumda kaldığını, borçlarını ödeyemediğini, sıkıntılı bir süreç yaşadıklarını söyledi.
 
Esnaf ve sanatkarların sorunlarını sürekli gündeme getirdiklerini, siyasi partilerle görüşmeler ve ziyaretler yaparak esnafın mağduriyetini dile getirdiklerini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “Bir buçuk yılı aşkın süredir yaşanan pandemi elbette esnafımızı çok etkiledi. Bazı meslek grubu esnaflarımız dükkanlarını dahi açamadığı için giderlerini de karşılayamadı. Devletimizin esnafımıza yönelik olarak yapmış olduğu destekler meslek ayrımı olmadan devam etmeli, esnafın normal hayatına dönmesi sağlanmalıdır. Ayrıca , esnafın sermayesi bittiği için bir yıl ödemesiz üç yıl ödemeli faizsiz 50 bin ile 100 bin lira arasında kredi desteği verilmelidir” diye konuştu.
Sesob Başkanı Köksal, esnafın sorunlarıyla yakından ilgilendiklerin  dolayı BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İl Başkanı Uğur Bulut ve parti yöneticilerine teşekkür etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Danışma Merkezi Bağımlılıkla mücadele edecek

Sivas Yeşilay Derneği Şube Başkanı Mevlüt Dede, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, dernek ve danışmanlık merkezi olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Dernek başkanı Mevlüt Dede, Denetim Kurulu Başkanı İbrahim Coşkun, Sosyal Hizmet Uzmanı Esma İlhan ve Zeynep Bulut’tan oluşan heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, bağımlılıkla mücadele konusunda görüş alışverişinde bulundular.
 
Yeşilay Şube Başkanı Mevlüt Dede, Türkiye çapında yaygınlaşmaya başlayan danışmanlık merkezlerinin Sivas ilimizde de hizmet vermeye başladığını ifade ederek,“ Yeşilay Danışmanlık Merkezi olarak alkol, madde , tütün, kumar, internet, teknoloji bağımlılıklarıyla ilgili ücretsiz olarak destek veriyoruz. Bizleri 115 danışma hattımızdan arayan veya merkezimize http://www.yedam.org.tr/ adresi üzerinden başvuran tüm bağımlılara gerek ilaç gerekse de tedavileri konusunda ücretsiz olarak destek oluyoruz. Bağımlı olup ta kurtulmak isteyen vatandaşlarımızı da merkezimize bekliyoruz. Bizlere vermiş olduğunuz desteğiniz için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
 
Yeşilay’ın sağlık açısından önemli bir teşkilat olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, madde bağımlılığından kurtulması  için Danışmanlık Merkezinin Sivas’ta da faaliyete geçmesinin anlamlı olduğunu vurgulayarak, esnaf teşkilatı olarak gerekli desteği vereceklerini ifade etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksal,  Yeşilay Derneği Başkanlığına seçilen Mevlüt Dede’ye de yeni görevinde başarılar diledi.
 
 
 

DEVAMI

Trabzon Esob Başkanından Sesob Başkanına ziyaret

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Kara, başkan vekili Mustafa Özceler, Trabzon Madeni İşler Teknik Makine Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Pehlivan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek bir süre sohbet etti
Esnaf teşkilatı hakkında görüş alışverişinde bulunan Trabzon Esob Başkanı metin Kara, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini , Birlik Başkanı Beşir Köksal'ı çok sevdiklerini ifade ederek, hizmetlerinden dolayı Köksal'a teşekkür etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksali ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ziyareti asınadan Trabzon Esob Başkanı Metin Kara'ya Sivas el sanatlarından bıçak seti hediye etti. 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret