Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Esnafa destek çağrısı bizi de mutlu etti

Birliğimizden Haberler

Esnafa destek çağrısı bizi de mutlu etti

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, zor bir süreçten geçen esnafa destek çağrısı yapan ve alışverişin yerel esnaftan yapılmasını teşvik eden Deva Partisi İl Başkanı Serdar İnceye teşekkür etti.
Demokrasi ve Atılım (DEVA) partisi il başkanı Serdar İnce, ilçe başkanı Kazım Gökay Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, esnafın içinde bulunduğu sıkıntılar hakkında görüş alışverişinde bulundu. 
Koronavirüs salgını nedeniyle esnafın zor günler geçirdiğini ifade eden Deva Partisi İl Başkanı Serdar İnce, vatandaşların yerel esnaftan alışveriş yapmalarının çok önemli olduğunu dile getirerek, “Pandemi sürecinde çok sayıda işleri kapandı. Açık olanlarda giderlerini karşılamakta zorlanmaktadır. Bu anlamda mümkün olduğu kadar Sivas halkının yerel esnaftan alışveriş yapmaları önem arz etmektedir. Başta internet ortamı olmak üzere sanal ortamda yapılan alışverişlerin Sivas ekonomisine katkısı bulunmamaktadır. Parti olarak yerel esnafına sahip çık sloganı ile esnaflarımızdan alışveriş yapılmasını  ve halkımızın da bu konuya duyarlı olmasını önemsiyoruz. Bu süreçte esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen ve onların zor gününde yanında olan Birlik Başkanımız sayın Beşir Köksal’a da teşekkür ediyoruz” dedi.
Deva Partisi yöneticilerinin yapmış olduğu ziyaretten ve esnafa anlamlı desteğinden dolayı teşekkür eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf ve sanatkarlarımız Mart ayından itibaren zor günler geçirmektedir. Kahveciler, kafeler, okul servisleri, kantinciler, halk otobüsçüleri  vb. benzer meslek mensubu esnaflarımız, genelge doğrultusunda mağdur oldular. Elbette devlet desteği ile esnafımıza biraz katkı yapıldı ama yeterli değil. Devlet desteğinin devam etmesini temenni ediyoruz. Alışverişin yerel esnaftan yapılması gerçekten de önemlidir. Bu konuda hassas davranan ve esnafımıza sahip çıkılması için Sivas halkını duyarlı olmaya davet eden Deva Partisi İl Başkanı sayın Serdar İnceye de teşekkür ediyoruz. Halkımızın pandemi sürecinde esnafımızın yanında yer almasını, alışverişlerini yerel esnaflardan yaparak onlara destek olmalarını temenni ediyoruz” diye konuştu. 
Sesob Başkanı Köksal, esnafın sorunlarının çözümünde siyasi partilerin önemli olduğunu belirterek, yeni kurulan ve teşkilatlanan Deva Partisinin hayırlı olmasını temenni ederek, yöneticilerine siyasi hayatlarında başarılar diledi

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Piyasa normalleşene kadar esnafa destek şart

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  vakaların tekrar attığına dikkat çekerek esnafların artık dayanacak güçlerinin kalmadığını, salgın bitene kadar devlet desteğinin devam etmesi gerektiğini söyledi.
 Bir yılı aşkın bir süredir virüs salgını nedeniyle zor durumda olan ve sıkıntı yaşayan esnafların vaka sayısının artması nedeniyle zor durumda olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, “Vaka sayılarında artış yaşanması ve Cumhurbaşkanımızın yayınlamış olduğu genelge doğrultusunda işyerlerinde yeni düzenlemeye gidilmesi esnafımızı zor durumda bırakmıştır. Bir yılı aşkın süredir büyük sıkıntı yaşayan, salgınla mücadele eden esnaf ve sanatkarlarımız vaka sayılarının artması nedeniyle tekrar eski günlerde yaşadıkları sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. 
 Bu süreçte esnafımızın ayakta kalabilmesi için devlet desteğinin devam etmesi gerekmektedir. Kredi çekerek ayakta durmaya çalışan ve zor durumda olan esnafımızın  kira, elektrik, su , doğalgaz, sosyal güvenlik primleri, vergiler ve kredi borçları devlet tarafından karşılanmalıdır. Esnaf ve sanatkarlarımız gelir ve stopaj vergilerinden muaf olmalıdır. Esnaf ve sanatkarlarımızın ödenmeyen vergi borçları, geçmiş kredi borçları , bankalara olan tüm borçları süresiz ve faizsiz olarak ertelenmeli, salgın sona erip piyasa normalleşene kadar devlet desteği sürdürülmelidir”. dedi. 
ALIŞVERİŞLERİNİZİ YEREL ESNAFTAN YAPIN 
Esnaf ve Sanatkarların zor bir süreçten geçtiğini ve ikinci Ramazan ayını da sıkıntılarla girdiğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “ Ramazan ayı bolluk ve bereketiyle geldi. Esnaflarımız bir yıldır virüs salgını nedeniyle zor durumdadır. Ramazan ayında piyasanın hareketlenmesi esnafımızı bir nebze de olsa rahatlatacaktır. Vatandaşlarımızdan ricamız alışverişlerini küçük ve yerel esnaftan yapmalarıdır. Yerel esnafımızdan yapılacak alışverişler esnafımıza da destek olacaktır” diye konuştu . 
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, esnafların ve vatandaşların Ramazan ayını da kutlayarak hayırlara vesile olmasını temenni etti.
 
 

DEVAMI

Hayırlı ve Huzurlu Ramazanlar dilerim

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, bolluk ve bereket ayı 11 ayın sultanı Ramazan ayına girmenin   mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek  islam alemine ve vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni etti. 
Ramazan ayının başlaması nedeniyle bir açıklama yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, “Duaların ve ibadetlerin daha anlam kazandığı,, birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın  arttığı mübarek ay olan Ramazan ayına girmiş bulunuyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımız, vatandaşlarımız bir yılı aşkın bir süredir koronavis salgını nedeniyle zor durumdadır. Özellikle işyerleri kapalı olan esnaflarımızın mağduriyeti devam etmektedir. Salgın nedeniyle zor günler geçiren esnafımıza inşallah Ramazan ayı bereketiyle gelecektir. Zor şartlar ve virüs salgını nedeniyle vatandaşlarımıza hizmet götürmeye çalışan esnaf ve sanatkarlarımız bu mübarek ayda hizmetlerini devam ettireceklerdir.
  Esnafımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da müşteri memnuniyetine,  Ahilik gelenek ve göreneklerine göre hareket etmeye devam edecektir. Maske ,  mesafe ve hijyen kurallarına uyacaktır. Esnaflarımız kadar vatandaşlarımız da bu süreçte alışverişlerde hijyen kurallarına riayet etmelidir. Ramazan ayı inşallah Müslüman alemine, ülkemize, ilimize , esnaf ve sanatkarımıza bereket getirecek ve virüs salgınından kurtulmamıza vesile olacaktır” dedi.
 
Sevgi, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışmanın ön plana çıktığı islam alemi için önemli olan Ramazan ayına girmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Sivas Esob Başkanı Köksal, “Şefkat, merhamet  ve rızkın bol olduğu, kültürümüzün ve inancımızın en güzel örneklerinin sergilendiği Ramazan ayına girmiş bulunuyoruz. Bu ayda birlik ve beraberliğimiz daha da pekiştirilmeli, ihtiyaçlı aileler sevindirilmeli, yardımlar yapılmalıdır. Ramazan ayında tutulan oruçların, yapılan ibadet ve hayırların yüce mevlamızın dergahında kabul görmesinin temenni ediyorum. 
 Dostlukların sevgi ile beslendiği, kırgınlıkların yok olduğu  bu mübarek Ramazan ayının esnaf ve sanatkarlarımıza ve halkımıza hayırlı olmasını , esnafımıza bol kazançlı günler olmasını temenni ediyor, ülkemize, islam alemine, barış, kardeşlik
ve huzur getirmesini diliyorum. “ diye konuştu.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret