Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Desteklerde bazı esnaflarımız unutuldu

Birliğimizden Haberler

Desteklerde bazı esnaflarımız unutuldu

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , açıklanan hibe destek paketinde bazı esnaf gruplarının yer almadığını ifade ederek, desteklerin mağdur olan tüm esnaflarla yapılması gerektiğini söyledi
Cumhurbaşkanı sayı Recep Tayyip Erdoğan tarafından  kabine toplantısının ardından salgın tedbirleri nedeniyle işlerine ara veren esnaflara iki grup halinde destek verileceğini açıklamasından sonra , desteğin esnafı memnun ettiğini vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, açıklanan destek paketinde bazı esnaf gruplarının yer almadığını belirterek, mağduriyetlerini dile getirdi. 
İki grup halinde yapılacak olan 3 bin ve 5 bin liralık maddi desteğin esnaf için çok önemli olduğunu vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “Covid-19 pandemi süreci esnafımızı da etkilemiştir. Yaklaşık 1.5 yıldır bazı sektörlerdeki esnaflarımız genelge nedeniyle dükkanlarını hiç açamamıştır. Ticaret olmadığı için giderlerini de karşılayamamış ve kredi çekerek borçlarını ödemeye çalışmıştır. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan destek yeterli değil ama yine de  esnafımıza cansuyu olacaktır. Cumhurbaşkanımıza birkez daha teşekkür ediyoruz.
Açıklanan destekte bazı sektörlerde faaliyet gösteren esnaflarımız yer almamıştır. Pandemi birçok sektördeki esnafımızı etkilediği gibi diğerlerini de dolaylı olarak zor durumda bırakmıştır. Açıklanan esnaf destek paketinde bakkallar, bayiler , emlakçılar, fırınlar, kasaplara, tekel bayileri, manavlar, tatlıcılar, kuruyemişçiler, tornacılar, nakliyatçılar, kamyoncular, galericiler, kamyonetçiler , asansörcüler, e ticari yapanlar ve reklamcılar  yer almamıştır. Bu esnaflarımızın da açıklanan desteklerden faydalanmadığı için mağdur olmuştur. Esnaflarımızın hibe desteklerinden  faydalanmaları için girişimlerde bulunuyoruz. Ankara’da Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanımız sayın Bendev Palandöken başta olmak üzere ilgili yerlerle görüşmeler yapacağız. Temennimiz tüm esnaflarımızın açıklanan desteklerden faydalanmasını sağlamaktır” dedi. 
DÜKKAN  SAHİPLERİNDEN ANLAYIŞ BEKLİYORUZ 
Pandemi sürecinde çok sayıda esnafın dükkanlarını açamadıkları için giderlerini de karşılayamadıklarını , dükkan ve ev kirasını ödemekte zorlandıklarını ifade eden Sesob Başkanı Köksal, “Genelge nedeniyle işyerlerini kapatmak zorunda kalan esnaflarımız, gelir olmadığı için kiralarını da ödemekte zorlandı. Bazı esnaflarımız  dükkan kirasını ödemediği için kiracı ve dükkan sahibi arasında sorunlar olmaya başladı ve mahkemelik oldu. Esnaflarımızdan bir kısmı giderlerini karşılamakta zorlanınca dükkan kapattı. 
Dükkan sahibi vatandaşlarımızdan kiralar konusunda hassasiyet ve anlayış bekliyoruz. Kamu kurumlarında kiracı olan esnaflarımıza nasıl yardımcı olundu ise dükkan sahibi vatandaşlarımızdan da aynı hassasiyeti bekliyoruz. İnşallah  pandemi sürecini hep birlikte atlatacağız ve eski günlerimize kavuşacağız. Kiracı esnaflarımızın mağduriyetini TESK Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandökene de  ileteceğim” diye konuştu.
                                                                                 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Danışma Merkezi Bağımlılıkla mücadele edecek

Sivas Yeşilay Derneği Şube Başkanı Mevlüt Dede, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, dernek ve danışmanlık merkezi olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Dernek başkanı Mevlüt Dede, Denetim Kurulu Başkanı İbrahim Coşkun, Sosyal Hizmet Uzmanı Esma İlhan ve Zeynep Bulut’tan oluşan heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, bağımlılıkla mücadele konusunda görüş alışverişinde bulundular.
 
Yeşilay Şube Başkanı Mevlüt Dede, Türkiye çapında yaygınlaşmaya başlayan danışmanlık merkezlerinin Sivas ilimizde de hizmet vermeye başladığını ifade ederek,“ Yeşilay Danışmanlık Merkezi olarak alkol, madde , tütün, kumar, internet, teknoloji bağımlılıklarıyla ilgili ücretsiz olarak destek veriyoruz. Bizleri 115 danışma hattımızdan arayan veya merkezimize http://www.yedam.org.tr/ adresi üzerinden başvuran tüm bağımlılara gerek ilaç gerekse de tedavileri konusunda ücretsiz olarak destek oluyoruz. Bağımlı olup ta kurtulmak isteyen vatandaşlarımızı da merkezimize bekliyoruz. Bizlere vermiş olduğunuz desteğiniz için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
 
Yeşilay’ın sağlık açısından önemli bir teşkilat olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, madde bağımlılığından kurtulması  için Danışmanlık Merkezinin Sivas’ta da faaliyete geçmesinin anlamlı olduğunu vurgulayarak, esnaf teşkilatı olarak gerekli desteği vereceklerini ifade etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksal,  Yeşilay Derneği Başkanlığına seçilen Mevlüt Dede’ye de yeni görevinde başarılar diledi.
 
 
 

DEVAMI

Trabzon Esob Başkanından Sesob Başkanına ziyaret

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Kara, başkan vekili Mustafa Özceler, Trabzon Madeni İşler Teknik Makine Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Pehlivan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek bir süre sohbet etti
Esnaf teşkilatı hakkında görüş alışverişinde bulunan Trabzon Esob Başkanı metin Kara, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini , Birlik Başkanı Beşir Köksal'ı çok sevdiklerini ifade ederek, hizmetlerinden dolayı Köksal'a teşekkür etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksali ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ziyareti asınadan Trabzon Esob Başkanı Metin Kara'ya Sivas el sanatlarından bıçak seti hediye etti. 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret