Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Cansuyu desteği esnafımızı memnun etti

Birliğimizden Haberler

Cansuyu desteği esnafımızı memnun etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , açıklanan esnafa destek paketinin  zor durumda olan esnaf ve sanatkarları sevindirdiğini söyledi. 
Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından yapmış olduğu açıklamanın esnaf teşkilatının memnun ettiğini vurgulayan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal,  salgın tedbirleri sebebiyle ara vermek mecburiyetinde kalan  esnaflara iki grup halinde destek vereceğini açıklaması ,sıkıntı içerisinde olan esnaf ve sanatkarlarımızı memnun ettiğini ifade etti. 
Pandemi sürecinde özellikle bazı sektörlerdeki esnafların yaklaşık 15 aydır dükkanlarını açamadıklarını ,  mağdur olduklarını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, bir defaya mahsus olmak üzere esnafa yapılacak olan desteğin çok değerli olduğunu, esnafa önemli katkılar sağlayacağını dile getirerek, “Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan destek ile salgın tedbirleri nedeniyle işyerine ara vermek zorunda kalan esnaflarımıza iki grup halinde destek verilecek. Birinci grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler, okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeciler, internet kafeler, hamamlar, apart gibi işletmeler yer alacak. Bu işletmelere bir defaya mahsus olmak üzere 5.000 liralık hibe ödemesi yapılacak. 
Destek verilecek ikinci grupta ise bakım onarım, tamirat, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar ve hediyelik eşya satıcıları , camcılar, çilingirciler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular,, tuhafiyeciler, züccaciye işletmecileri , daha önce destek ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksiciler, minibüsçüler, , otobüsçüler ile pazarcılarda  dahil olmak üzere bir defaya mahsus olmak üzere 3.000 TL hibe desteği alacaktır.
Zor durumda olan ve sıkıntı çeken esnaflarımıza sağlanan bu hibe desteği için Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, kabine üyelerine , bakanlarımıza, milletvekillerimize, her zaman esnafımızın sorunlarını gündeme getiren TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’e  esnaf teşkilatım adına teşekkür ediyorum” dedi. 
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, yapılacak hibe yardımları ile ilgili gerekli açıklamaların en kısa sürede açıklanacağını da sözlerine ekledi.
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Danışma Merkezi Bağımlılıkla mücadele edecek

Sivas Yeşilay Derneği Şube Başkanı Mevlüt Dede, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, dernek ve danışmanlık merkezi olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Dernek başkanı Mevlüt Dede, Denetim Kurulu Başkanı İbrahim Coşkun, Sosyal Hizmet Uzmanı Esma İlhan ve Zeynep Bulut’tan oluşan heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, bağımlılıkla mücadele konusunda görüş alışverişinde bulundular.
 
Yeşilay Şube Başkanı Mevlüt Dede, Türkiye çapında yaygınlaşmaya başlayan danışmanlık merkezlerinin Sivas ilimizde de hizmet vermeye başladığını ifade ederek,“ Yeşilay Danışmanlık Merkezi olarak alkol, madde , tütün, kumar, internet, teknoloji bağımlılıklarıyla ilgili ücretsiz olarak destek veriyoruz. Bizleri 115 danışma hattımızdan arayan veya merkezimize http://www.yedam.org.tr/ adresi üzerinden başvuran tüm bağımlılara gerek ilaç gerekse de tedavileri konusunda ücretsiz olarak destek oluyoruz. Bağımlı olup ta kurtulmak isteyen vatandaşlarımızı da merkezimize bekliyoruz. Bizlere vermiş olduğunuz desteğiniz için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
 
Yeşilay’ın sağlık açısından önemli bir teşkilat olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, madde bağımlılığından kurtulması  için Danışmanlık Merkezinin Sivas’ta da faaliyete geçmesinin anlamlı olduğunu vurgulayarak, esnaf teşkilatı olarak gerekli desteği vereceklerini ifade etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksal,  Yeşilay Derneği Başkanlığına seçilen Mevlüt Dede’ye de yeni görevinde başarılar diledi.
 
 
 

DEVAMI

Trabzon Esob Başkanından Sesob Başkanına ziyaret

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Kara, başkan vekili Mustafa Özceler, Trabzon Madeni İşler Teknik Makine Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Pehlivan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek bir süre sohbet etti
Esnaf teşkilatı hakkında görüş alışverişinde bulunan Trabzon Esob Başkanı metin Kara, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini , Birlik Başkanı Beşir Köksal'ı çok sevdiklerini ifade ederek, hizmetlerinden dolayı Köksal'a teşekkür etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksali ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ziyareti asınadan Trabzon Esob Başkanı Metin Kara'ya Sivas el sanatlarından bıçak seti hediye etti. 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret